Změny

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 67 bajtů ,  22. 11. 2018, 11:25
bez shrnutí editace
'',,Co citovat a co ne?"'' je otázka, kterou řeší studenti při psaní diplomových prací ale i akademici, novináři a všichni svědomití autoři, kteří ve svých dílech používají myšlenky někoho jiného.
Citovat autory nevlastních cizích myšlenek není jen něčím co zabraňuje krádeži cizí něčí práce (plagiarismu), popř. nebo naopak ocenění jejich jejího významu. Jde Na základě uvedené citace také o to, že na základě toho, že víme od koho myšlenka daná práce je, a můžeme usoudit na základě [[Co citovat v neanonymním zdroji|reputace autora]] její důležitost, významnost a relevanci, popř. rozšíření ve společnosti (např. díky počtu citací dané práce) a to zda již třeba není [[Společná znalost|společnou znalostí]] v určitém oboru, v němž je potřeba daného autora a práci znát (např. v oblasti teorie znalostí jako veřejného statku článek ekonoma Stiglitze, kde prezentoval [https://wwwscholar.researchgategoogle.netcz/profile/Eugenio_Bobenrieth/publication/46440722_The_Political_Economy_of_International_Environmental_Cooperation/links/55ddb07308ae79830bb531ed/The-Political-Economy-of-International-Environmental-Cooperation.pdfscholar?hl=cs&as_sdt=0%2C5&q=public+good&btnG=#paged=gs_cit&p=&u=346 %2Fscholar%3Fq%3Dinfo%3AHapCzx9NXBsJ%3Ascholar.google.com%2F%26output%3Dcite%26scirp%3D5%26hl%3Dcs znalost jako světový veřejný statek]).
Podstatné je si při psaní textu uvědomit, co jsou naše myšlenky a co myšlenky ostatních (námi použité nevlastní by měly být ideálně ozdrojované, pokud nejsou společnou znalostí; naše vlastní pak mohou citovat jiní).
Byrokraté, editor
1 450

editací

Navigační menu