Projekt Sauny a pece

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Projekt Sauny a pece (Bridging, developing the sence of community) vybuduje veřejně přístupné komunitní sauny a rozvine jejich komunitní přesah.

Projekt je zaměřený na rozšíření občanského vybavení v obcích přenosem osvědčených tradičních národních zvyklostí mezi českými a finskými regiony. Jedná se o saunování ve Finsku a pečení chleba v České republice. Obojí mají kromě konkrétního přínosu komunitní přesah; jsou to určité formy společenského života a spolupráce obyvatel v malých obcích. Budou vybudovány veřejně přístupné komunitní sauny a pece a místní lidé si budou moci osvojit osvědčené postupy, získat nové vědomosti od lektorů a načerpat zkušenosti přímo v partnerských regionech.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Strategie komunitně vedeného místního rozvoje pro území MAS Sdružení splav [online]. Sdružení SPLAV, z. s. [cit. 2021-03-05]. Dostupné online. 

Tato stránka vznikla, či byla výrazně rozšířena v rámci projektu „Udržitelný rozvoj na místní úrovni – propojení teorie a praxe“, podpořeného v letech 2019–2022 Technologickou agenturou České republiky. Podrobnosti o projektu.