Světová federace pro studium budoucností: Porovnání verzí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(Založena nová stránka s textem „'''Světová federace pro studium budoucností''' (''anglicky: World Futures Studies Federation - WFSF'') je globální nevládní organizace, která byla…“)
 
 
(Není zobrazeno 7 mezilehlých verzí od 2 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
'''Světová federace pro studium budoucností''' (''anglicky: World Futures Studies Federation - WFSF'') je globální nevládní organizace, která byla založena v roce 1973 na podporu rozvoje [[studia budoucností|studií budoucnosti]] (''futures studies'') jako akademické disciplíny.<ref>http://www.wfsf.org/</ref>
+
'''Světová federace pro studium budoucností''' (''anglicky: World Futures Studies Federation - WFSF'') je globální nevládní organizace, která byla založena v roce 1973 na podporu rozvoje [[studia budoucností|studií budoucnosti]] (''futures studies'') jako vědecké disciplíny.<ref>http://www.wfsf.org/</ref>
  
Federace byla oficiálně ustanovena v roce 1973 na zasedání Mezinárodní konference pro výzkum budoucností (''International Futures Research Conference''). WFSF spolupracuje s [[OSN|OSN]] zvláště pak s její organizací [[UNESCO|UNESCO]], která jí poskytla také finanční prostředky na její řadu jejích aktivit.
+
Federace byla oficiálně ustanovena v roce 1973 na zasedání Mezinárodní konference pro výzkum budoucností (''International Futures Research Conference''). WFSF spolupracuje s [[OSN|OSN]] zvláště pak s její organizací [[UNESCO|UNESCO]], která jí poskytla také zázemí a prostředky pro řadu jejích aktivit.
  
V současné době spolupracuje WSFF s množství nevládních organizací a akademických pracovišť po celém světě, mezi ty významné patří např. [[w:cz: Římský klub|Římský klub]]; University of Hawaii; Turku School of Economics, etc.
+
V současné době spolupracuje WSFF s množství nevládních organizací a akademických pracovišť po celém světě, mezi ty významné patří např. [[w:cs:Římský klub|Římský klub]]; University of Hawaii; Turku School of Economics, atd.
  
 
== Odkazy ==
 
== Odkazy ==
Řádek 12: Řádek 12:
 
*[http://www.wfsf.org/ WFSF - oficiální stránky]
 
*[http://www.wfsf.org/ WFSF - oficiální stránky]
  
{{licence cc|Eduard Petiška}}
+
{{licence cc|Petiška, Eduard, Jr}}
 +
{{TAČR}}
 +
 
 +
[[Kategorie:Politika udržitelného rozvoje]]

Aktuální verze z 18. 5. 2016, 08:28

Světová federace pro studium budoucností (anglicky: World Futures Studies Federation - WFSF) je globální nevládní organizace, která byla založena v roce 1973 na podporu rozvoje studií budoucnosti (futures studies) jako vědecké disciplíny.[1]

Federace byla oficiálně ustanovena v roce 1973 na zasedání Mezinárodní konference pro výzkum budoucností (International Futures Research Conference). WFSF spolupracuje s OSN zvláště pak s její organizací UNESCO, která jí poskytla také zázemí a prostředky pro řadu jejích aktivit.

V současné době spolupracuje WSFF s množství nevládních organizací a akademických pracovišť po celém světě, mezi ty významné patří např. Římský klub; University of Hawaii; Turku School of Economics, atd.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Informace o tomto tématu lze nalézt také v článku World Futures Studies Federation na anglické Wikipedii.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Další zdroje[editovat | editovat zdroj]