Změny

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 109 bajtů ,  11. 1. 2009, 17:57
bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1: −
__NOTOC__
  −
   
== Definice ==
 
== Definice ==
   Řádek 27: Řádek 25:  
== Způsoby nakládání s komunálními odpady ==
 
== Způsoby nakládání s komunálními odpady ==
   −
Mezi nejčastější způsoby dalšího nakládání s komunálními odpady v ČR patří především skládkování, dále pak spalování, kompostování, anaerobní rozklad biologicky rozložitelných odpadů včetně odpadů ze zeleně a odpadů z veřejného stravování (kofermentační technologie), využívání tuhých odpadů ve fermentorech pro anaerobní stabilizaci kalů z čistíren odpadních vod veřejných kanalizací a zemědělské bioplynové stanice. Ve světě se ještě využívá mechanicko - biologická úprava a anaerobní rozklad komunálního odpadu [3].
+
Mezi nejčastější způsoby dalšího nakládání s komunálními odpady v ČR patří především [http://cs.wikipedia.org/wiki/skládka skládkování], dále pak spalování, kompostování, anaerobní rozklad biologicky rozložitelných odpadů včetně odpadů ze zeleně a odpadů z veřejného stravování (kofermentační technologie), využívání tuhých odpadů ve fermentorech pro anaerobní stabilizaci kalů z čistíren odpadních vod veřejných kanalizací a zemědělské bioplynové stanice. Ve světě se ještě využívá mechanicko - biologická úprava a anaerobní rozklad komunálního odpadu [3].
   −
V zemí EU dochází v současné době k omezování ukládání komunálního odpadu na skládky, zvyšuje se podíl [http://cs.wikipedia.org/wiki/recyklace recyklace] a kompostování. Je preferováno využití odpadů před jejich odstraněním, s prioritou materiálového využití ([http://cs.wikipedia.org/wiki/recyklace recyklace])odpadů. Přesto odstraňování skládkováním je nejčastější způsob nakládání s komunálním odpadem v ČR, ale i ve většině dalších zemí EU.I přes legislativní omezení bude v ČR i v nejbližší budoucnosti skládkování s největší pravděpodobností nezbytnou součástí nakládání s odpady, ale množství komunálního odpadu takto ukládaného by se mělo postupně snižovat [3].
+
V zemí EU dochází v současné době k omezování ukládání komunálního odpadu na skládky, zvyšuje se podíl [http://cs.wikipedia.org/wiki/recyklace recyklace] a kompostování. Je preferováno využití odpadů před jejich odstraněním, s prioritou materiálového využití ([http://cs.wikipedia.org/wiki/recyklace recyklace])odpadů. Přesto odstraňování [http://cs.wikipedia.org/wiki/skládka skládkováním] je nejčastější způsob nakládání s komunálním odpadem v ČR, ale i ve většině dalších zemí EU.I přes legislativní omezení bude v ČR i v nejbližší budoucnosti [http://cs.wikipedia.org/wiki/skládka skládkování] s největší pravděpodobností nezbytnou součástí nakládání s odpady, ale množství komunálního odpadu takto ukládaného by se mělo postupně snižovat [3].
     
49

editací

Navigační menu