Enviwiki:Pasivní využití Enviwiki

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pokud chcete Enviwiki používat jako zdroj informací o životním prostředí a udržitelném rozvoji, je třeba vzít v úvahu následující informace:

Spolehlivost článků v Enviwiki[editovat zdroj]

Běžné stránky Enviwiki jsou vytvářeny kolektivem autorů ve spolupráci s dobrovolníky. Principy Enviwiki dovolují komukoli s připojením k internetu a webovým prohlížečem měnit její obsah. Proto je třeba upozornit, že nic, co zde naleznete, nemuselo být zkontrolováno a nemusí obsahovat úplné, přesné či spolehlivé informace.

Kvalitní články[editovat zdroj]

Enviwiki však obsahuje část článků, které obsahují spolehlivé informace - v první řadě se jedná o recenzované články - tzv. Ověřené stránky. Tyto stránky mají jasné označení kvality, jak je podrobně vysvětleno na stránce Nápověda:Ověřování stránek - tyto stránky jsou stabilizované a znamená to, že všechny další změny na těchto stránkách musí být scvháleny administrátorem, resp. recenzentem. Neschválené změny se zobrazí pouze v záložce "Návrhy". Proces schvalování článků zatím byl uplatněn pouze na určitou část článků.

Autorské články[editovat zdroj]

Pokud je na stránce uveden v rámečku konkrétní autor, dá se předpokládat, že se jedná též o relativně spolehlivý článek, pokud však neprošel alespoň základním ověřením, je nutná jistá obezřetnost.

Ostatní články[editovat zdroj]

Kvalita ostatních článů může být velmi rozdílná a je k nim třeba přistupovat jako k jiným neautorizovaným zdrojům na internetu. Více viz Enviwiki:Vyloučení odpovědnosti

Odborná úroveň článků[editovat zdroj]

Zásada je, že jednotlivá hesla v Enviwiki by měla být psána přibližně na takové odborné úrovni, aby byly srozumitelné laikům, resp. středoškolákům. Pro vysokoškolské studenty mohou sloužit jednak jako výchozí informace o daném problému a také jako dobrý výchozí bod k další vědecké práci, pokud využijí jak on-line externí odkazy a tak také literaturu, uváděnou u jednotlivých hesel.


Další informace k pasivnímu využití Enviwiki[editovat zdroj]