Diskuse:Zvláště chráněný druh

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky skupina D Heslo je vrámci možností pěkně zpracované. Nicméně zdroje bych rozšířil i o obecnější studie ( problémy týkající se vyhlášení ohrožených druhů, management atd.. ) , zde jsou použity pouze informace z právních předpisů. Také bych zmínil pouze okrajově jakým způsobem se může rostlina či živočich dostat na zmíněný seznam. Fotka je opravdu velmi velká a text činí méně estetickým:) Pokud je v textu vložená fotka měl by se zde objevit i popis co se na fotce nachází. V tomto případě zde není a tedy fotka ztrácí význam. O zdroji fotky nemluvě ( přeci jen je toto oficiální web, tedy by se neměl dostat do problémů s autorským právem ).


Připomínky skupiny C Musím poznamenat, že se jedná o dobře a logicky zpracované heslo,celá stránka je přehlená. Zdroj k obrázku je již uvedený a samotný obrázek v současné době již vylepšuje vzhled stránky. Jedinou chybičku (spíše překlep), kterou jsem našla, je u odkazu na vyhlášku č.395/1992 Sb. kde místo r.1992 napsáno 1002. Dále bych ještě do odkazů přidala odkaz na "Červené knihy"(heslo je také zpracovávané v rámci Enviwiki) a souvislost zvláště chráněných druhů s druhy uvedenými v červených knihách.

připomínky skupiny A Opravdu se těžko něco vytýká, velmi logicky a pečlivě zpracované heslo. Jen chybí odkaz na seznam zvláště chráněných druhů živočichů. Fotka by mohla být menší.

od Jany Š. Ahoj, dej si do souvisejících stránek mojí stránku "Záchranný program" :-)

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • souhlas, dobré, především odkazy jsou funkční - někde jde o návod atd. takže text je prakticky využitelný
  • doplnila bych na konci nadpis management druhové ochrany nebo něco takového
  • možná mohly být odkazy v textu formou referencí

--JaDlo 13. 1. 2009, 15:06 (UTC)

Posouzení kvality[editovat zdroj]

Odborná kvalita: Recenzent David Vačkář - bez připomínek

Formální kvalita: Recenzent Jiří Dlouhý - bylo by vhodné přidat odkazy přímo do textu pomocí <ref>..</ref>