Diskuse:Vlajkový druh

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

připomínky skupina A Měla bych připomínku hned k první větě: užití výrazu "charismatické" se mi zdá v tomto kontextu nevhodné, celkově se mi zdá první věta hodně krkolomná. Na konci odstavce "problémy vlajkových druhů" se objevuje pojem deštníkový druh aniž by byl v předchozím textu vysvětlen nebo dán do souvislosti s pojmem vlajkový druh. Odkazy kličový a deštníkový druh nejsou aktivní (nejsou dosud zpracovány??). Chválím příklady. (jinak souhlasím s hrubkami a chybícími odkazy na wiki).

Skupina C[editovat zdroj]

V textu chybí odkazy na Enviwiki a Wikipedii. V odstavci Problémy vlajkových druhů upoutají hrubky ve slovech MĚLY, VYBRÁNI, MIGROVALY. Dále chybí v jedné větě tohoto odstavce čárka k oddělení věty vedlejší. Nejsou uvedena související témata a text není zařazen do příslušné kategorie.

Připomínky Skupiny B

Stránka uvádí základní informace o vlajkových druzích, ale některé věty nejsou příliš srozumitelné. Dále zde chybí zdroje, ze kterých autor čerpal a jejich citace v textu.


Interní diskuse skupiny D

souvětí "Vlajkový druh je druh který představuje finanční přísun prostředků pro ochranu biodiverzity jako výsledek své popularity. Bylo prokázáno, že obratlovci, čím větší, tím lepší, jsou nejefektivnější vlajkové druhy těšící se největšímu zájmu široké veřejnosti. S dobře vedeným managementem lze prostředky získané na ochranu vlajkového druhu použít na komplexní ochranu celého habitatu v němž se daný druh vyskytuje." - chybí čárka před ketrý a a pravděpodobně i před jako, další věta je trochu kostrbatá - možná to čím větší tím lepší vypustit, nebo dát jako další větu za čárku, nebo úplně novou.

V dalším odstavci je hodně dlouhá závorka.

"poukazuje na limit jejich použitelnosti. " radši "limity" - případně dopsat tyto limity

druhy si zaslouží proklik někam na wiki

( také endemit) je npsáno stejným stylem a svádí k dojmu že je to překlad- bylo by dobré doplnit překlad.

Nadpis "Problémy vlajkových druhů" se mi zdá nepřesný. Odstavec nepopisuje problémy, kterými trpí samotné druhy, ale spíše poblémy s jejich využíváním.http://www.enviwiki.cz/index.php?title=Diskuse:Vlajkov%C3%BD_druh&action=edit

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • užitečné připomínky kolegů nezohledněny
  • hlavně problém s nevysvětlenými pojmy a malou provázaností
  • rozsah i struktura postačující, zajímavé příklady

--JaDlo 13. 1. 2009, 21:10 (UTC)