Diskuse:Tatranský národní park

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky Skupiny D

úvod by se mohl jmenovat historie a být přehledněji členěn do bodů

na začátku by mohl být obsah

logo slovenské ochrany přírody by mohlo být v textu, případně by tam nemuselo být vůbec - hodilo by se logo TANAP

výborná mapka nemá citaci a mohla by být k dispozici ve větším rozlišení - po prokliku - aby byly čitelné nápisy, které jsou jinak zbytečné

obecně chybí citace v textu <ref></ref>

minimálně endemiti by si zasloužili proklik na stránky wikipedie s jejich hesly, případně obrázky, stejnětak by si proklik zasloužily i biosférická rezervacea MAB

osvětlit nastíněný střet zájmů v katastrofách

K citaci enviwiki v souvisejících odkazech použít [[Ochrana přírody|Ochrana přírody]]

případně i odkazy na wikipedii - viz forum na moodlu

Literaturu zbavit ohraničení smazáním mezery na začátku řádku

internetové odkyzy doplnit krátkou anotací - třeba -- oficiální stránky TANAP apod.

opravit chybu v http://www.adrex.cz/index.php?page=detail-clanku&kat[dirId]=horolezectvi&url=29-6-2005-pozar-v-nizkych-tatrach&ank_anketa19=1 aby výsledek vypadal normálně a byl funkční

a ještě jedna drobnost - v kapitole Geologické poměry je hrubá chyba ve shodě - ledovce se podílely a vymodelovaly. V kapitole Fauna bude lepší "14 druhy savců". V kapitole Flóra - Tatranský s velkým T.

V kapitole Fauna jsou uvedena česká jména živočichů a v kapitole Flóra jsou pouze latinské názvy rostlin. Toto by bylo vhodné sjednotit - nejlépe český název + kurzívou latinký.Připomínky Skupiny C

Heslo je zpracováno velmi podrobně a přehledně. Možná by bylo akorát vhodné přesunout obsah hned na začátek, aby čtenář věděl, co ho čeká a pak až charakterizovat historii národního parku. Text je dobře členěn, z hlediska obsahu vcelku nabitý informacemi o dané lokalitě. Malým nedostatkem je nepropojení slov s českou wikipedií a neuvádění zdrojů u jednotlivých odstavců. V posledním odstavci je pár drobných překlepů.

---

Připomínky skupiny F(V): Téma je zpracováno jasně a stručně.Sohlasím však s výše zmíněnou kritikou co se týče historie, že by mohla být přehledněji zpracována a obsah by měl být na začátku. Také bych doporučila obrázky některých chráněných živočichů a rostlin této oblasti. Vhodné by bylo zmínit i ekologické problémy v parku,které jsou zpusobeny člověkem např. zavlečené druhy, turistický ruch atd.


Připomínky skupiny E (P): Asi bych uvedl jako první polohu parku a teprve potom, kterým zákonem byl vyhlášen, ale to je věc názoru. Jinak mi přijde struktura textu logická, text je dobře rozčleněný a obrázky vkusné. Uvítal bych možná fotku nějakého deštníkového druhu živočicha z Tatranského parku. V úpravě pak bije do očí tento řádek:

http://www.enviwiki.cz/wiki/Ochrana_přírody

Rámeček je způsoben mezerou na začátku řádku při editaci.


Připomínky skupiny (B):Heslo je jasné a přehledné,akorát obsah bych dala na začátek aby se čtenář mohl hned zorientovat.Zajímavé by bylo vložení více obrázků z řad chráněných rostlinných druhů a také opakování stejných slov ve větách nevypadá dobře.

Pedagogové[editovat zdroj]

Obávám se, že obrázek Tater je s copyrightem, zkuste pohledat na Wikimedia Commons - když ho tam najdete, je třeba stejné uvést zdroj.

--Jirka Dl 11. 12. 2008, 10:00 (UTC)

Jana Dlouhá

Pedagogové[editovat zdroj]

Obrázky[editovat zdroj]

Mapa a foto stračky pocházejí ze stránek, kde je jasný copyright

Kamzík - není jasný statu obrázku

Plesa - na uvedených zdrojích momentálně obrázek není

--Jiří Dlouhý 14. 1. 2009, 12:50 (UTC)