Diskuse:Ekoškola

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Popis kroků je evidentně kopií materiálů dostupných na internetu, viz např. http://www.gvp.cz/intranet/art/?art=ekoskola-tak-trochu-lepsi-skola . Kroky jsou znovu popsány na stránce Síť škol... Zůstala v textu nějaká rezidua jako: "(podrobně viz. příloha 1)". Bohatě stačí odkaz http://ekoskola.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=40. Naopak vlastnímu textu nutno věnovat pozornost.

"Program pro školy stejného či podobného rozsahu jako je EKOŠKOLA v České republice neexistuje." Tahle věta ze závěru je poněkud zavádějící, protože to vypadá, jako by tento projekt v ČR vůbec nebyl. Jinak myslím, že se to ubírá dobrým směrem, ale spíš bych řekla, že je to dobrý začátek než že by se to blížilo ke konci popisu encyklopedického hesla. Zajímalo by mě, co konkrétního ve školách zapojených do tohoto projektu dělají, třeba konkrétní příklady aktivit, které vyburcovaly žáky, aby něco uskutečnily, aktivity, které fungují apod.Marku, přečti si pozorně celý text a uprav si slovosled a některé překlepy v úvodním a závěrečném oddílu textu. U kroku č.2 máš poznámku (podrobně viz. příloha 1), ale není mi jasné co myslíš tou přílohou. Jestli nějaký odkaz, tak ho rovnou vlož do textu. Jinak si myslím, že je tvé téma po obsahové stránce v pořádku. Projekt jsi popsal detailně. Jistě jsi splnil požadovaný rozsah. Jana

hodnocení: Ekoškola[editovat zdroj]

Ahoj Marku, tvé heslo Ekoškola na mě působí uceleným dojmem. Věty jsou srozumitelně formulovány, jsou jasně pochopitelné hlavní principy. Dobře a zároveň přiměřeně stručně je nastíněna metodika. Zajímalo by mě možná něco k historii. Kde vznikl nápad, v jakých státech je to nejvíce rozšířené a co musí konkrétně škola splňovat, aby mohla mít certifikát „Eko“? Zdraví. Adam Trnka --Tykrabe 16. 12. 2008, 17:57 (UTC)