Diskuse:Abysál

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky Skupiny A

Téma je zpracované přehledně a jasně, jen mi přijde že příliš nesouvisí se zaměřením enviwiki jako takovým. Možná by pomohla nějaká věta která by téma alespoň trochu zasadila do souvislosti s životním prostředím. Líbí se mi obrázek ukazující vertikální členění, i ilustrační foto ďasa, teda pokud je to ďas (prostě ryba:-) ). V odkazech mi chybí nějaká obecnější stránka o členění oceánů jako takovém, ne jen o abysálech.

Připomínky Skupiny B

Heslo je dle mého názoru zpracované slušně jak po stránce formální, tak po stránce obsahové. Chválím názorné obrázky, které stránku hezky oživují. Na druhou stranu zde chybí odkazy na zdroje v textu.


Skupina F(lp): Při absenci vysvětlujících textů k ostatním pásmům vertikálního členění v oceánech, který není k nalezení na enviwiki ani wiki je dost specifický abysál trochu osamocený a zbytečný. Chybí mi odkazy na stranky wiki tykajici se oceánů. Chybi odkazy na zdroje i přesměrování na zajimave terminy - druhy hlubokomořských zvirat,sedimenty, horninotvorni prvoci atd. Text je jinak podle mého názoru dobře napsaný a srozumitelný. Supr ryba! - uvital bych popisek

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • nesouhlasím, že nepatří do enviwiki, je to popis ekosystému
  • dobře citovaná literatura, chybí popis obrázků a zdroj
  • trochu izolované, nejsou linky
  • hezké esteticky

--JaDlo 13. 1. 2009, 14:54 (UTC)

  • nejasný původ obrázku - Obrázky a fotografie jsou, stejně jako psaný text, předmětem autorského práva. Pokud nejsou explicitně uvolněny jako volné dílo, někdo je držitelem autorských práv. Fakt, že obrázek je „volně“ umístěn na Internetu, neznamená, že je možno ho volně šířit, je vždy potřeba výslovné povolení, případně dohoda s držitelem práv.


--PachmanovaL 14. 1. 2009, 13:31 (UTC)