Editace stránky Základní typy otevřených vzdělávacích zdrojů

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Varování: Nejste přihlášen(a). Pokud uložíte jakoukoli editaci, vaše IP adresa bude zveřejněna v historii této stránky. Pokud se přihlásíte nebo si vytvoříte účet, vaše editace budou připsány vašemu uživatelskému jménu a získáte i další výhody.

Editace může být zrušena. Prosím, zkontrolujte porovnání níže, abyste se ujistili, že to chcete provést, a poté pro dokončení zrušení editace níže zobrazené změny zveřejněte.

Aktuální verze Váš text
Řádek 1: Řádek 1:
[[Open Educational Resources|Otevřené vzdělávací zdroje]] ''(anglicky: Open educational resources - OER)'' jsou rozděleny do několika typů podle obsahu, nástrojů a implementačních zdrojů vhodných pro efektivní vytváření a šíření OER mezi další uživatele. Nejucelenější a nejaktuálnější takové třídění OER je v současnosti obsaženo ve zprávě Evropské komise k OER, která ve své klasifikaci rozlišuje tři základní typy OER: Nástroje, Obsah, Implementační nástroje.<ref>Camilleri, A. F., Ehlers, U. D., & Pawlowski, J. (2014). State of the art review of quality issues related to open educational resources (OER). Dostupné z  
[[Open Educational Resources|Otevřené vzdělávací zdroje]] ''(anglicky: Open educational resources - OER)'' jsou rozděleny do několika typů podle obsahu, nástrojů a implementačních zdrojů vhodných pro efektivní vytváření a šíření OER mezi další uživatele. Nejucelenější a nejaktuálnější takové třídění OER je v současnosti obsaženo ve zprávě Evropské komise k OER, která ve své klasifikaci rozlišuje tři základní typy OER:<ref>Camilleri, A. F., Ehlers, U. D., & Pawlowski, J. (2014). State of the art review of quality issues related to open educational resources (OER). Dostupné z  
http://www.pedocs.de/volltexte/2014/9101/pdf/European_Commission_2014_OER.pdf</ref> Detailnější popis a přehledné znázornění v tabulce i s konkrétnímí příklady z praxe je rozpracováno v příloze článku [Možnosti a rizika využití otevřených vzdělávacích zdrojů v environmentálních oborech na vysokoškolské úrovni v ČR: kritéria pro posouzení kvality].
http://www.pedocs.de/volltexte/2014/9101/pdf/European_Commission_2014_OER.pdf</ref> Nástroje, Obsah, Implementační nástroje. Detailnější popis, řehledné znázornění v tabulce i s konkrétnímí příklady z praxe je rozpracováno v příloze článku [Možnosti a rizika využití otevřených vzdělávacích zdrojů v environmentálních oborech na vysokoškolské úrovni v ČR: kritéria pro posouzení kvality].


=== Reference ===
=== Reference ===
<references />
<references />
{{ČRA}}
[[Kategorie:Vzdělávání]]
[[Kategorie:Otevřené vzdělávací zdroje‎]]
Všechny příspěvky do Enviwiki jsou zveřejňovány podle licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported (podrobnosti najdete na Enviwiki:Autorské právo). Pokud si nepřejete, aby váš text byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho do Enviwiki neukládejte.
Uložením příspěvku se zavazujete, že je vaším dílem nebo je zkopírován ze zdrojů, které nejsou chráněny autorským právem (tzv. public domain). NEVKLÁDEJTE DÍLA CHRÁNĚNÁ AUTORSKÝM PRÁVEM BEZ DOVOLENÍ!
Storno Pomoc při editování (otevře se v novém okně)

Šablony použité na této stránce: