Změny

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
bez shrnutí editace
Velkým zásahem do života obyvatel horských oblastí jsou opakující se jarní povodně postihující zejména části obcí Záměl, Potštejn a Doudleby nad Orlicí. Při likvidaci následků povodní osvědčili občané mnohokrát solidaritu a spolupráci; toto společně prožívané nebezpečí přispívá k soudržnosti obyvatel obcí.
====Sucho====
Srážkově je území spíše nadprůměrné. Nejvyšší měsíční úhrny srážek se objevují v červenci a srpnu. Průměrný roční úhrn se pohybuje v nižších oblastech kolem 700 - 800 mm, ve vyšších polohách Orlických hor se pohybuje okolo 1 300 mm. Výrazně tak narůstá s nadmořskou výškou. Počet srážkových dní je největší v zimě, nejmenší v březnu a dubnu, a pak v září a v říjnu. Rovněž sněžení značně ovlivňuje nadmořská výška, maximální výše sněhové pokrývky dosahuje v podhůří 30-40 cm, na hřebech kolem 100 cm.
Projekt ''Řeka života'' vychází z faktu, že voda je jednou ze základních podmínek existence života. Nástrojem osvěty o významu vody v tomto projektu bude tzv. storytelling (volně přeloženo jako ´vyprávění příběhů´) – interaktivní forma sdělení příběhu.
 
4. 4. 1. PŘIPRAVOVANÉ PROJEKTY SPOLUPRÁCE
 
RIVER OF LIFE (ŘEKA ŽIVOTA) – LEADER Mezinárodní spolupráce (klíčový projekt pro PR PRV, fiche c.17)
 
Projekt Řeka života vychází z faktu, že voda je jednou ze základních podmínek existence života. Voda a její téměř magické schopnosti, voda a její důležitost pro lidstvo, voda a její kulturně-historický význam, voda a její koloběh jsou namátkou témata, která stojí za povšimnutí a šíření.
Podrobněji viz Projekt River of Life
1 141

editací

Navigační menu