Editace stránky Půjčování městských kol - Praha

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Varování: Nejste přihlášen(a). Pokud uložíte jakoukoli editaci, vaše IP adresa bude zveřejněna v historii této stránky. Pokud se přihlásíte nebo si vytvoříte účet, vaše editace budou připsány vašemu uživatelskému jménu a získáte i další výhody.

Editace může být zrušena. Zkontrolujte a pak potvrďte změny zobrazené níže.

Aktuální verze Váš text
Řádek 1: Řádek 1:
V Praze Karlíně běží pilotní projekt inteligentní půjčovny jízdních kol Homeport<ref>Homeport, automatizované půjčovny kol [online]. [cit. 2010-11-30]. Dostupný z WWW: http://www.homeport.cz/</ref>.  
+
V Praze Karlíně běží pilotní projekt inteligentní půjčovny jízdních kol Homeport. Provoz byl pro veřejnost zahájen na podzim roku 2005, kdy bylo na strategických místech Karlína, s návazností na MHD, rozmístěno 16 plně obsazených stojanů s typickými žlutými koly.  
  
Provoz byl pro veřejnost zahájen na podzim roku 2005, kdy bylo na strategických místech Karlína, s návazností na MHD, rozmístěno 16 plně obsazených stojanů s typickými žlutými koly<ref name=nakole>[http://www.nakole.cz/clanky/108-v-praze-si-lide-mohou-pujcovat-kola-na-ulici.html V Praze si lidé mohou půjčovat kola na ulici], NaKole.cz, 26. 10. 2005, redakční článek</ref>. Princip je jednoduchý, zaregistrovaný účastník si může v jednom místě kolo vypůjčit a na jiném zase vrátit. Kola jsou uzamčena k Homeport jednotce, k odemčení i zpětném uzamčení slouží čipová karta, kterou zájemce získá po složení vratné kauce 300 Kč, zaplacení  30 korunového registračního poplatku a prvního kreditu 170 Kč. Zaregistrovat se lze osobně, nebo pomocí internetu. Výhodou celého systému také je možnost on-line sledování na internetu, kde lze najít nejbližší stanoviště, počet kol v různých místech i výše kreditu. Ceny jsou mírné, do dvou minut můžete jezdit úplně zadarmo, do 15 minut za dvě koruny, hodina jízdy stojí 15 korun a celý den 100 Kč.<ref>Aktuálnější informace o systému najdete na Wikipedii - [[wikipedia:cs:Půjčovna jízdních kol#Karlín|Informace o Karlínském systému na Wikipedii]]</ref> 
+
Princip je jednoduchý, zaregistrovaný účastník si může v jednom místě kolo vypůjčit a na jiném zase vrátit. Kola jsou uzamčena k Homeport jednotce, k odemčení i zpětném uzamčení slouží čipová karta, kterou zájemce získá po složení vratné kauce 300 Kč, zaplacení  30 korunového registračního poplatku a prvního kreditu 170 Kč. Zaregistrovat se lze osobně, nebo pomocí internetu. Výhodou celého systému také je možnost on-line sledování na internetu, kde lze najít nejbližší stanoviště, počet kol v různých místech i výše kreditu. Ceny jsou mírné, do dvou minut můžete jezdit úplně zadarmo, do 15 minut za dvě koruny, hodina jízdy stojí 15 korun a celý den 100 Kč.  
  
==Zdroje==
+
==Zdroj==  
<references/>
+
Homeport, the unattended delivery solution provider [online]. [cit. 2008-04-30]. Dostupný z WWW: http://www.homeport.cz/
  
 
 
{{pahýl}}
 
{{pahýl}}
  
 
[[Kategorie:Podpora nemotorové dopravy]]
 
[[Kategorie:Podpora nemotorové dopravy]]
 +
 +
 +
{{pasdel}}

Všechny příspěvky do Enviwiki jsou zveřejňovány podle licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported (podrobnosti najdete na Enviwiki:Autorské právo). Pokud si nepřejete, aby váš text byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho do Enviwiki neukládejte.
Uložením příspěvku se zavazujete, že je vaším dílem nebo je zkopírován ze zdrojů, které nejsou chráněny autorským právem (tzv. public domain). NEVKLÁDEJTE DÍLA CHRÁNĚNÁ AUTORSKÝM PRÁVEM BEZ DOVOLENÍ!

Storno Pomoc při editování (otevře se v novém okně)

Šablony použité na této stránce: