Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
[[Úmluva o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin]] též jako též jako CITES či Washingtonská úmluva je jedna z nejdůležitějších dohod chránících rostliny a živočichy na mezinárodní úrovni. Jejím smyslem je celosvětová kontrola obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin. Úmluva se týká nejen exemplářů z přírody, ale i živočichů a rostlin odchovaných v zajetí nebo vypěstovaných, pokud žijí/rostou i ve volné přírodě. Nezahrnuje domestikovaná zvířata a kulturní rostliny.
[[Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin]] též jako též jako CITES či Washingtonská úmluva je jedna z nejdůležitějších dohod chránících rostliny a živočichy na mezinárodní úrovni. Jejím smyslem je celosvětová kontrola obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin. Úmluva se týká nejen exemplářů z přírody, ale i živočichů a rostlin odchovaných v zajetí nebo vypěstovaných, pokud žijí/rostou i ve volné přírodě. Nezahrnuje domestikovaná zvířata a kulturní rostliny.


Smlouva nabyla platnosti v červenci 1975 a přijalo ji (stav roku 2006) 162 smluvních států. Československo přistoupilo k této úmluvě v roce 1992.
Smlouva nabyla platnosti v červenci 1975 a přijalo ji (stav roku 2006) 162 smluvních států. Československo přistoupilo k této úmluvě v roce 1992.