Změny

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 119 bajtů ,  11. 1. 2009, 22:22
Řádek 38: Řádek 38:  
== Anoxické čištění ==
 
== Anoxické čištění ==
 
   
 
   
Nastává v biologickém stupni čištění KOV. Tedy ve stupni, kdy byly odstraněny mechanické nečistoty a do vody se přidává aktivovaný kal(mikroorganismy), který urychluje biologické rokladné procesy. K anoxickému čistění je potřeba anaerobní prostředí (bez přístupu vzduchu) a anaerobní bakterie(součástí aktivovaného kalu), které rozkládají rozpuštěné organické látky, právě za nepřístupu kyslíku.První etapou je defosfatace, nebo-li odbourávání fosforu. Druhou etapu tvoří denitrifikace, tedy redukce dusičnanů (NO3) na oxid dusný(N2O) a dále až na molekulový dusík (N2).
+
K anoxickému čištění dochází při anaerobním biologckém čištění vod. je zvláštní případ anaerobního procesu, který je specifický chybějícím rozpuštěným kyslíkem ve vodě a činností anaerobních bakterií(součástí aktivovaného kalu), které rozkládají rozpuštěné organické látky.
 +
 
 +
První etapou je defosfatace, nebo-li odbourávání fosforu. Druhou etapu tvoří denitrifikace, tedy redukce dusičnanů (NO3) na oxid dusný(N2O) a dále až na molekulový dusík (N2).
    
== Literatura ==
 
== Literatura ==
156

editací

Navigační menu