Projekt Stars of the region

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Projekt Stars of the region (Hvězdy regionů), financovaný programem Erasmus+ má za cíl probudit v mladých lidech zájem o své rodné místo, o oblast ve které žijí a o její kvality i obyvatele. V rámci mezinárodních pobytů mládeže několika regionů z různých evropských zemí vznikne pod vedením profesionálů filmové pásmo zachycující genius loci míst, která jsou našimi domovy.

Projekt Stars of the region je nápadem německé organizace Büro für Soziokultur, jejímž cílem je probudit v mladých lidech zájem o své rodné místo, o oblast ve které žijí a o její kvality i obyvatele. V rámci mezinárodních pobytů mládeže několika regionů z různých evropských zemí vznikne pod vedením profesionálů filmové pásmo zachycující genius loci míst, která jsou našimi domovy. Projekt tak nejen povzbudí vztah tvůrců k vlastnímu regionu, ale také umožní nahlédnout do jiných zemí a kultur, získat nový náhled na současné dění, navázat nová přátelství a osvojit práci v cizím jazyku. Film bude představen veřejnosti a nabídnut školám a dalším institucím jako inspirativní a vzdělávací materiál. Do projektu budou zapojeni partneři z Finska, Německa, případně dalších zemí EU.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]Tato stránka vznikla, či byla výrazně rozšířena v rámci projektu „Udržitelný rozvoj na místní úrovni – propojení teorie a praxe“, podpořeného v letech 2019–2022 Technologickou agenturou České republiky. Podrobnosti o projektu.