Nápověda:Jmenný prostor MediaWiki

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jmenný prostor MediaWiki je mechanismus, který umožňuje změny (úpravy a překlad) textů v rozhraní programu MediaWiki. Každá zpráva z pole $wgAllMessagesEn definovaného v Language.php má k sobě přiřazenu stránku ve jmenném prostoru MediaWiki. Například odkaz „Náhodný článek“ zobrazený v navigačním rámečku lze upravit změnou stránky MediaWiki:Randompage.

Jelikož změny těchto stránek se projeví na celé Wikipedii, mohou je provádět pouze správci. Ostatní uživatelé, kteří by chtěli změnit nějaký text rozhraní, mohou navrhnout jeho změnu na nástěnce správců či na diskusní stránce příslušné zprávy.

Další podrobnosti o tomto jmenném prostoru se nachází na stránce meta:MediaWiki namespace (anglicky).

Seznam všech zpráv[editovat | editovat zdroj]

Seznam všech zpráv rozhraní se nachází na Speciální:Allmessages. V seznamu je u každé zprávy odkaz na příslušnou stranu a její diskusi a původní text zprávy (ze souboru LanguageXx.php) a aktuálně platný text.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Před červnem 2004 obsahoval jmenný prostor MediaWiki také šablonové texty pro použití v článcích. Tato funkčnost byla nahrazena jmenným prostorem Šablony, do kterého byly starší zprávy přesunuty.