Diskuse:Tepelný ostrov

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky skupiny A: Obsah a strukturování textu dle mého názoru v pořádku. Možná by bylo dobré vysvětlit pojem efektivní vyzařování, protože ne každý musí vědět, že se jedná o rozdíl vyzařování zemského povrchu a zpětného záření atmosféry. Část Příčiny vzniku v prvním bodě poupravit … apod. do ovzduší, asi slovosled. Možná trochu chybí zařazení do Témat a Souvisejících stránek. Je možné odkaz atmosférický aerosol zredukovat na aerosol, který je možné nalézt na české Wikipedii.

Připomínky skupiny C: Podle mého názoru by se místy měl upravit slovosled, některé pojmy - jako efektivní vyzařování tepla nebo zpětné záření atmosféry - by se měli dovysvětlit. Možná by se tam mohl ještě doplnit např. vliv tepelného ostrova na rozptylové podmínky pro příměsi znečišťující ovzduší, kdy vzniká městská bríza nebo zadýmování,které má také vliv na zdraví lidí.V létě také ve městech dochází díky tepelnému ostrovu k posunu denního maxima teploty ve srovnání s okolní krajinou.

Připomínky Skupiny B Stránka je zpracovaná slušně, líbí se mi členění a myslím, že i obsahově postačuje. Jediné, co mi zde chybí, jsou zdroje a jejich citace v textu.


Interní diskuse skupiny D

možná by se celé heslo mohlo jmenovat městský tepelný ostrov.

zmínit akumulaci tepla, která udržuje tepltu i přes noc. navíc zmínit nedostatek výparu, svod odpadní vody z komunikací do čistírny, nebo prostě jen jinam, něž napršelo. taky zmínit nižší srážky, i když teď nevím odkud citovat, ale myslím že nám to říkal Braniš.

odkaz z textu na městskou zeleň - udržuje vláhu, snižuje lokální teplotu...

+postřehy: dopad je rozhodně i na městkou floru a faunu. zvýšení prašnosti při déle trvajícím suchu. kropení silnic - snižovaní teploty. navíc z rozehřátého asfaltu se uvolňují nepěkné věci.

http://www.chmi.cz/reditel/sis/2003_5.pdf vypadá jako abstrakt - možná by se dal citovat celý článek - někde určitě bude a minimálně třeba RNDr. Hůnová by mohla vědět kde to najít a jak citovat.

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • přehledné logické
  • elektronické zdroje - citace nejsou však ve správném formátu (způsob citování elektronických zdrojů - bibliografické záznamy elektronických dokumentů
  • interní linky -nefunkční OK, ale aspoň něco by se dalo na Wikipedii najít?
  • obrázek - není uveden zdroj - podobný je na Wikimedia commons

--JaDlo 13. 1. 2009, 20:55 (UTC)

Pedagogové - obrázek[editovat zdroj]

Obrázky a fotografie jsou, stejně jako psaný text, předmětem autorského práva. Pokud nejsou explicitně uvolněny jako volné dílo, někdo je držitelem autorských práv. Fakt, že obrázek je „volně“ umístěn na Internetu, neznamená, že je možno ho volně šířit, je vždy potřeba výslovné povolení, případně dohoda s držitelem práv.

V případě vašeho zdroje obrázku není na stránkách přímo copyright, ale na druhou stranu ani zmínka o tom, že by bylo možné obrázky použít.

--Jiří Dlouhý 14. 1. 2009, 13:48 (UTC)