Diskuse:Organoleptické vlastnosti vody

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky skupiny C: Toto heslo je velmi rozsáhlé, proto je vemi těžké ho vystihnout tak, aby nebylo informací příliš nebo aby zase výsledný text nepůsobil příliš stručně a kostnatě, což se stalo v tomto případě. Myslím, že stránka je celkem nepřehledná (příliš mnoho vynechávaných řádků), jednotlivé vlastnosti by chtělo trochu více vysvětlit nebo k nim udělat příslušně odkazy. Dále souhlasím s tím, že by bylo dobré napsat, že se jedná o vlastnosti pitné vody.

připomínky skupina D: Celý text je podivně formátovaný, nevím ale zdá se mi že někde je řádkování 1,5 jinde zase 1, spousta odstavců, naprosto zbytečně to celý text činí mnohem méně přehledným. Dobré by bylo dodat že se jedná o pitnou vodu, například u teploty je to trošku vytržené z kontextu : " Optimální teplota vody je 8-12 ºC " Optimální k čemu? Též "přesun a koncentrace kyslíku" nemusí být každému jasné ( tedy dovysvětlit jak se kyslík dostane vůbec do vody:) ). U zdrojů pak doporučuji použít funkci tohoto webu při odkazování a místo nevzhledných "www.blbla. a spousta dalších znaků" použít tlačítko externího odkazu a odkaz jednoduše popsat : Titulek odkazu

Připomínky skupiny (B):Heslo je jasně vymezené.ale např.u té teploty se mi nezdá věta „Teplejší voda není tolik osvěžující a studenější voda může způsobovat zdravotní problémy“ Tam by bylo dobré zmínit ,že jde o pitnou vodu.Dále bych z chemického pohledu udělala odkaz na turbidimetrii.

připomínky učitelů[editovat zdroj]

--JaDlo 13. 1. 2009, 13:49 (UTC)