Mikroudržitelnost

Verze z 6. 8. 2018, 06:37, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Mikroudržitelnost je pojem, který se používá pro drobné akce na ochranu prostředí, které však celkově mohou mít velký dopad na životní pros…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Mikroudržitelnost je pojem, který se používá pro drobné akce na ochranu prostředí, které však celkově mohou mít velký dopad na životní prostředí. Mikroudržitelnost se soustřeďuje na individuální úsilí, změny chování a změny v postojů, ať již jednotlivce, nebo nějaké komunity. Mikroudržitelnost podporuje udržitelné změny prostřednictvím "agentů změn" – motivovaných jednotlivců, kteří iniciují pozitivní environmentální akce v rámci jejich sféry vlivu. Mezi příklady mikroudržitelnosti patří recyklace, úspora energie vypínáním nepoužívaných světel, programováním termostatů pro efektivní využívání energie, snížením spotřeby vody, úsporným řízením aut nebo změnou nákupních návyků s cílem snížit spotřebu. Zaměřuje se spíše na jednotlivé akce než na organizační postupy. Tyto úzké, malé akce na úrovni komunity mají okamžité lokální výhody. Jsou-li široce napodobeny, mají kumulativní, širší dopad.[1]

Odkazy

Reference

  1. How personal actions can kick-start a sustainability revolution. Grist. 2010-02-03. Dostupné online [cit. 2018-08-06]. (en-US)