Změny

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 218 bajtů ,  18. 2. 2010, 15:53
bez shrnutí editace
__NOTOC__
Podoba stránek v Enviwiki kopíruje podobu stránek z Wikipedie (zdařilé stránky tam mohou být jejich autory přeneseny). Proto je třeba doporučený [[wikipedia:cs:Wikipedie:Vzhled a styl|Vzhled a styl]] dodržet. Zde uvádíme jen další instrukce, které tvorbu textů mohou usnadnit.
'''Vlastní text stránky''' - po ''obsahové stránce'' jde o [[krátký odborný == Úvod a vlastní text]] (esej). ''Struktura'': (Také) v odborném žánru je možné psát s určitou dynamikou. Text má mít vhodnou [[Nápověda:Analýza textu|strukturu a pointu]]; má být dělený do odstavců - lze využít [http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Jak_editovat_str%C3%A1nku#Tabulka_wiki_p.C5.99.C3.ADkaz.C5.AF nadpisů různých úrovní]. Do textu musí být vloženy ''[http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Vzhled_a_styl#Reference odkazy]'' na citovanou literaturu a zdroje.==
Žánr článku po obsahové stránce spadá do kategorie '''[[krátký odborný text]]''' (esej). Text má mít vhodnou [[Nápověda:Analýza textu|strukturu a pointu]]; má být dělený do odstavců - lze využít [[wikipedia:cs:Wikipedie:Jak editovat stránku|nadpisů různých úrovní]]. Do textu musí být vloženy [wikipedia:cs:Wikipedie:Vzhled a styl|odkazy] na citovanou literaturu a zdroje.  Po vlastním textu stránky mají být uvedeny následující informace (pokud následují, tak v tomto pořadí a na této úrovni nadpisu)
== Témata ==
Zde by měly být odkazy Pro větší přehlednost doporučujeme delší texty rozčlenit a odkazat na další stránky v Enviwiki, které jsou "nedílnou" součástí hlavního tématu. Vyjímečně Zde mohou odkazovat být uvedeny též odkazy na externí stránky , jsou součástí tématu pokud (lépe jinak uvádět v odkazech) Vytvořte [http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Jak_editovat_str%C3%A1nku#Tabulka_wiki_p.C5.99.C3.ADkaz.C5.AF seznam témat pomocí hvězdičekodrážkami].
== Zdroje ==
1 148

editací

Navigační menu