Změny

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

MAS Rychnovsko (Sdružení SPLAV, z.s.)

Odebráno 481 bajtů, 21. 8. 2019
bez shrnutí editace
Velkým zásahem do života obyvatel horských oblastí jsou opakující se jarní povodně postihující zejména části obcí Záměl, Potštejn a Doudleby nad Orlicí. Při likvidaci následků povodní osvědčili občané mnohokrát solidaritu a spolupráci; toto společně prožívané nebezpečí přispívá k soudržnosti obyvatel obcí.
====Sucho====
Srážkově je území spíše nadprůměrné. Nejvyšší měsíční úhrny srážek se objevují v červenci a srpnu. Průměrný roční úhrn se pohybuje v nižších oblastech kolem 700 - 800 mm, ve vyšších polohách Orlických hor se pohybuje okolo 1 300 mm. Výrazně tak narůstá s nadmořskou výškou. Počet srážkových dní je největší v zimě, nejmenší v březnu a dubnu, a pak v září a v říjnu. Rovněž sněžení značně ovlivňuje nadmořská výška, maximální výše sněhové pokrývky dosahuje v podhůří 30-40 cm, na hřebech kolem 100 cm.
Projekt ''Řeka života'' vychází z faktu, že voda je jednou ze základních podmínek existence života. Nástrojem osvěty o významu vody v tomto projektu bude tzv. storytelling (volně přeloženo jako ´vyprávění příběhů´) – interaktivní forma sdělení příběhu.
 
4. 4. 1. PŘIPRAVOVANÉ PROJEKTY SPOLUPRÁCE
 
RIVER OF LIFE (ŘEKA ŽIVOTA) – LEADER Mezinárodní spolupráce (klíčový projekt pro PR PRV, fiche c.17)
 
Projekt Řeka života vychází z faktu, že voda je jednou ze základních podmínek existence života. Voda a její téměř magické schopnosti, voda a její důležitost pro lidstvo, voda a její kulturně-historický význam, voda a její koloběh jsou namátkou témata, která stojí za povšimnutí a šíření.
Podrobněji viz Projekt River of Life
978

editací

Navigační menu