Zelené dárky

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Zelené dárky je vznikající trend, který ve svém důsledku snižuje dopady na životní prostředí i dopady na peněženky dárců. Původně tento trend započal recyklací obalu dárku a časem se tento způsob rozšířil rozšířilo se na uvažování, že dárky mohou být využity k recyklaci a snížení jejich environmentálního i ekonomického vlivu.[1]

Koncepce opakovaného darování stejného dárku nebývá tradičně přijatelná. Z tohoto důvodu je jedním z nejdůležitějších kroků pro úspěšné zelené dárky, aby obdarovaný naznačil, že zelené jsou nejen přijatelné, ale že mají přednost. Pokud hostitel vítá zelené dárky, může si host vybrat některou z následujících forem:

  • Darování nepoužitého nebo mírně použitého dárku.
  • Použítí recyklovaného balicího papíru, mašle nebo dárkové tašky; pro balení lze použít i novinový papír či starý textil
  • Dárek zhotovte vlastnoručně.
  • Darujte vstupenky či členství v místní zoo, muzeu, národním parku.
  • Charitativní dárky, jako Skutečný dárek (Člověk v tísni) či Darujme vzdělávání (Salesiánská Asociace Dona Boska (SADBA)[2].[3]

Odkazy

Reference

  1. Twelve Ways of Green Gifting. Star Tribune. . Dostupné online [cit. 2018-07-27].  
  2. PLEŠKOVÁ, Marie. PR pro neziskové organizace - praktická aplikace na projektu Darujme vzdělání. , bakálářská práce. Univerzita Karlova, Evangelická teologická fakulta. . Dostupné online. (cs-CZ)
  3. JAKUBCOVÁ, Marie. PR pro neziskové organizace - praktická aplikace na projektu Darujme vzdělání. , Bakalářská práce. Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická. Vedoucí práce Ivana Čihánková. Dostupné online.

Literatura

Externí odkazy


Logo TACR.pngTato stránka vznikla, či byla výrazně rozšířena v rámci projektu "Odpovědná spotřeba – podklady pro vzdělávání k udržitelnému životnímu stylu“, podpořeného v letech 2018–2021 Technologickou agenturou České republiky. Podrobnosti o projektu.