Základní typy otevřených vzdělávacích zdrojů

Verze z 29. 11. 2015, 09:02, kterou vytvořil Eduard (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Otevřené vzdělávací zdroje ''(anglicky: Open educational resources - OER)'' jsou rozděleny do několika typů podle ob…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Otevřené vzdělávací zdroje (anglicky: Open educational resources - OER) jsou rozděleny do několika typů podle obsahu, nástrojů a implementačních zdrojů vhodných pro efektivní vytváření a šíření OER mezi další uživatele. Nejucelenější a nejaktuálnější takové třídění OER je v současnosti obsaženo ve zprávě Evropské komise k OER, která ve své klasifikaci rozlišuje tři základní typy OER:[1] Nástroje, Obsah, Implementační nástroje. Detailnější popis, řehledné znázornění v tabulce i s konkrétnímí příklady z praxe je rozpracováno v příloze článku [Možnosti a rizika využití otevřených vzdělávacích zdrojů v environmentálních oborech na vysokoškolské úrovni v ČR: kritéria pro posouzení kvality].

Reference

  1. Camilleri, A. F., Ehlers, U. D., & Pawlowski, J. (2014). State of the art review of quality issues related to open educational resources (OER). Dostupné z http://www.pedocs.de/volltexte/2014/9101/pdf/European_Commission_2014_OER.pdf