Editace stránky Portál:Udržitelné podnikání/Informační nástroje

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Varování: Nejste přihlášen(a). Pokud uložíte jakoukoli editaci, vaše IP adresa bude zveřejněna v historii této stránky. Pokud se přihlásíte nebo si vytvoříte účet, vaše editace budou připsány vašemu uživatelskému jménu a získáte i další výhody.

Editace může být zrušena. Zkontrolujte a pak potvrďte změny zobrazené níže.

Aktuální verze Váš text
Řádek 1: Řádek 1:
 
Informační nástroje jsou tedy takové nástroje, které poskytují informace o vlivu podniku na životní prostředí úřadům, podnikům, školám i široké veřejnosti.  
 
Informační nástroje jsou tedy takové nástroje, které poskytují informace o vlivu podniku na životní prostředí úřadům, podnikům, školám i široké veřejnosti.  
  
'''Povinné nástroje:''' Jejich povinné použití vyplývá ze zákonů a nařízení:
+
Povinné nástroje:
 +
Jejich povinné použití vyplývá ze zákonů a nařízení:
 +
* [[Integrovaný registr znečišťování]]
 +
* [[EIA|Hodnocení vlivů na životní prostředí]]
  
[[Integrovaný registr znečišťování]] - [[EIA|Hodnocení vlivů na životní prostředí]]
+
Dobrovolné informační nástroje:
 +
Tyto nástroje využívají podniky zcela dobrovolně, jsou součástí image podniku vůči veřejnosti. Ve většině případů stát administrativní cestou zajišťuje objektivnost těchto nástrojů.
  
'''Dobrovolné informační nástroje:''' Tyto nástroje využívají podniky zcela dobrovolně, jsou součástí image podniku vůči veřejnosti. Ve většině případů stát administrativní cestou zajišťuje objektivnost těchto nástrojů.
+
*[[Environmentální politika podniku]]
 
+
*[[Environmentální reporty]]
[[Environmentální politika podniku]] - [[Environmentální reporty]] - [[Environmentální audit]] - [[Environmentální prohlášení]] - [[Environmentální účetnictví na podnikové úrovni]] - [[Analýza materiálových toků]] - [[Environmentální indikátory podnikání]] - [[Hodnocení životního cyklu výrobku]] - [[Komunikace problémů ŽP]]
+
*[[Environmentální audit]]
 +
*[[Environmentální účetnictví]]
 +
*[[Analýza materiálových toků]]
 +
*[[Environmentální indikátory podnikání]]
 +
*[[Hodnocení životního cyklu výrobku]]
 +
*[[Komunikace problémů ŽP]]

Všechny příspěvky do Enviwiki jsou zveřejňovány podle licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported (podrobnosti najdete na Enviwiki:Autorské právo). Pokud si nepřejete, aby váš text byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho do Enviwiki neukládejte.
Uložením příspěvku se zavazujete, že je vaším dílem nebo je zkopírován ze zdrojů, které nejsou chráněny autorským právem (tzv. public domain). NEVKLÁDEJTE DÍLA CHRÁNĚNÁ AUTORSKÝM PRÁVEM BEZ DOVOLENÍ!

Storno Pomoc při editování (otevře se v novém okně)