Editace stránky Portál:Udržitelné podnikání/Úvodem

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Varování: Nejste přihlášen(a). Pokud uložíte jakoukoli editaci, vaše IP adresa bude zveřejněna v historii této stránky. Pokud se přihlásíte nebo si vytvoříte účet, vaše editace budou připsány vašemu uživatelskému jménu a získáte i další výhody.

Editace může být zrušena. Zkontrolujte a pak potvrďte změny zobrazené níže.

Aktuální verze Váš text
Řádek 1: Řádek 1:
Udržitelné podnikání se neorientuje pouze na krátkodobý zisk, ale bere ohled na životní prostředí a to jak v lokálním, tak globálním měřítku.
+
*[[Udržitelné podnikání]]
*[[Udržitelné podnikání]] - definice pojmu
 
  
"Ziskem" je spokojenost a pocit smysluplné práce - jak vidíme ze zkušeností českých a norských podnikatelů:
+
Základním prvkem institucionálních nástrojů jsou instituce státní, které mají velký význam v realizaci a kontrole stanovených cílů v ochraně životního prostředí. Jsou to například:
*[[:Kategorie:Udržitelné podnikání - příklady firem|Příklady drobných udržitelných podniků na venkově (databáze PONAVE)]]
+
* [[Ministerstvo životního prostředí ČR]], ostatní ministerstva,
 +
* Česká inspekce životního prostředí, Hlavní hygienik České republiky, Český báňský úřad (územní články - obvodní báňské úřady),
 +
* výzkumné ústavy,
 +
* orgány regionální (kraje) a místní samosprávy (obce),
 +
* akademická obec, neziskové organizace a další
  
Udržitelné podnikání lze využít k rozvíjení důležitých kompetencí:
+
Dále viz:
* Publikace [https://www.envigogika.cuni.cz/index.php/Envigogika/article/view/544 Udržitelné podnikání na venkově – inspirace pro vzdělání]
+
* [[Výkonné, koncepční a dozorové orgány ČR]]

Všechny příspěvky do Enviwiki jsou zveřejňovány podle licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported (podrobnosti najdete na Enviwiki:Autorské právo). Pokud si nepřejete, aby váš text byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho do Enviwiki neukládejte.
Uložením příspěvku se zavazujete, že je vaším dílem nebo je zkopírován ze zdrojů, které nejsou chráněny autorským právem (tzv. public domain). NEVKLÁDEJTE DÍLA CHRÁNĚNÁ AUTORSKÝM PRÁVEM BEZ DOVOLENÍ!

Storno Pomoc při editování (otevře se v novém okně)