Katedra sociální a kulturní ekologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy: Porovnání verzí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
'''Katedra sociální a kulturní ekologie (KSKE)''' je [[W:CZ katedra|katedrou]] založenou roku [[W:CZ 2000|2000]] na [[W:CZ Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy|Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy]].<ref>http://kske.cz/lide/phdr-ivan-rynda</ref>  
'''Katedra sociální a kulturní ekologie (KSKE)''' je [[W:CZ katedra|katedrou]] založenou roku [[W:CZ 2000|2000]] na [[W:CZ Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy|Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy]].<ref>http://kske.cz/lide/phdr-ivan-rynda</ref> Vznikla společně se vznikem fakulty. Vyučuje se zde obor sociální a kulturní ekologie.


Katedru založil a od té doby je jejím vedoucím český [[ekologie|ekolog]] a politik PhDr. [[W:CZ Ivan Rynda|Ivan Rynda]]. Na katedře je od jejího založení vyučován pouze dvouletý magisterský program Sociální a kulturní ekologie (přičemž název studijního programu je Ekologie a ochrana prostředí). Katedra nicméně organizuje kurzy pro studenty bakalářského programu FHS UK, kteří se tak mohou již během svého studia zaměřit na studium Sociální a kulruní ekologie a po případném splnění příjimacího řízení pokračovat ve studiu přímo na katedře. Podmínkou pro přijetí do studia je úspěšné složení příjimacích zkoušek a absolvování jakéhokoli bakalářského nebo magisterského studia. Absolventi katedry mohou také pokračovat v doktorském studiu v [[W: CZ Centrum pro otázky životního prostředí|Centru pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy]].
K úspěšnému zakončení studia a získání magisterského titulu musí student KSKE získat 120 kreditů, splnit veškeré povinné a povinně volitelné předměty, Státní závěrečnou zkoušku, která je složena ze 4 souborných částí: ''Přírodovědného rozměru sociální a kulturní ekologie''; ''Společenskovědního rozměru sociální a kulturní ekologie''; ''Specializačního rozměru sociální a kulturní ekologie'' (na výběr jsou tři specializace: Environmentální historie, Ekosystémové služby a Humanitní zaměření) a ''obhajoby magisterské diplomové práce''.
[http://humenv.fss.muni.cz/ Stránky katedry environmentálních studií na MU FSS v Brně]
== Odkazy ==
== Odkazy ==
=== Reference ===
=== Reference ===
Řádek 9: Řádek 14:
=== Další odkazy===
=== Další odkazy===


[http://kske.cz/ Stránky katedry sociální a kulturní ekologie na FHS UK v Praze]
[http://kske.cz/ Stránky katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK]


[http://humenv.fss.muni.cz/ Stránky katedry environmentálních studií na MU FSS v Brně]
[https://www.facebook.com/katedra.SKE?fref=ts Facebook katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK]
 
[http://fhs.cuni.cz/FHS-51.html Profil katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK na stránkách FHS UK]
 
[http://kske.cz/sites/default/files/dokumenty/studijniplanske140225.pdf Studijní plán katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK]
 
[http://fhs.cuni.cz/FHS-105-version1-SKEakreditace.pdf katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK]

Verze z 20. 3. 2014, 11:34

Katedra sociální a kulturní ekologie (KSKE) je katedrou založenou roku 2000 na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.[1] Vznikla společně se vznikem fakulty. Vyučuje se zde obor sociální a kulturní ekologie.

Katedru založil a od té doby je jejím vedoucím český ekolog a politik PhDr. Ivan Rynda. Na katedře je od jejího založení vyučován pouze dvouletý magisterský program Sociální a kulturní ekologie (přičemž název studijního programu je Ekologie a ochrana prostředí). Katedra nicméně organizuje kurzy pro studenty bakalářského programu FHS UK, kteří se tak mohou již během svého studia zaměřit na studium Sociální a kulruní ekologie a po případném splnění příjimacího řízení pokračovat ve studiu přímo na katedře. Podmínkou pro přijetí do studia je úspěšné složení příjimacích zkoušek a absolvování jakéhokoli bakalářského nebo magisterského studia. Absolventi katedry mohou také pokračovat v doktorském studiu v Centru pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy.

K úspěšnému zakončení studia a získání magisterského titulu musí student KSKE získat 120 kreditů, splnit veškeré povinné a povinně volitelné předměty, Státní závěrečnou zkoušku, která je složena ze 4 souborných částí: Přírodovědného rozměru sociální a kulturní ekologie; Společenskovědního rozměru sociální a kulturní ekologie; Specializačního rozměru sociální a kulturní ekologie (na výběr jsou tři specializace: Environmentální historie, Ekosystémové služby a Humanitní zaměření) a obhajoby magisterské diplomové práce.

Stránky katedry environmentálních studií na MU FSS v Brně

Odkazy

Reference

Literatura

Další odkazy

Stránky katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK

Facebook katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK

Profil katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK na stránkách FHS UK

Studijní plán katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK

katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK