Diskuse:Zvláště chráněný druh: Porovnání verzí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
 
(Není zobrazeno 7 mezilehlých verzí od 6 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
Připomínky skupina D
+
'''Připomínky skupina D'''
Skupina C
+
Heslo je vrámci možností pěkně zpracované. Nicméně zdroje bych rozšířil i o obecnější studie ( problémy týkající se vyhlášení ohrožených druhů, management atd.. ) , zde jsou použity pouze informace z právních předpisů. Také bych zmínil pouze okrajově jakým způsobem se může rostlina či živočich dostat na zmíněný seznam. Fotka je opravdu velmi velká a text činí méně estetickým:) Pokud je v textu vložená fotka měl by se zde objevit i popis co se na fotce nachází. V tomto případě zde není a tedy fotka ztrácí význam. O zdroji fotky nemluvě ( přeci jen je toto oficiální web, tedy by se neměl dostat do problémů s autorským právem ).
 +
 
 +
 
 +
'''Připomínky skupiny C'''
 +
Musím poznamenat, že se jedná o dobře a logicky zpracované heslo,celá stránka je přehlená. Zdroj k obrázku je již uvedený a samotný obrázek v současné době již vylepšuje vzhled stránky. Jedinou chybičku (spíše překlep), kterou jsem našla, je u odkazu na vyhlášku č.395/1992 Sb. ''kde místo r.1992 napsáno 1002''. Dále bych ještě do odkazů přidala odkaz na "Červené knihy"(heslo je také zpracovávané v rámci Enviwiki) a souvislost zvláště chráněných druhů s druhy uvedenými v červených knihách.
 +
 
 +
'''připomínky skupiny A'''
 +
Opravdu se těžko něco vytýká, velmi logicky a pečlivě zpracované heslo. Jen chybí odkaz na seznam zvláště chráněných druhů živočichů. Fotka by mohla být menší.
 +
 
 +
'''od Jany Š. '''
 +
Ahoj, dej si do souvisejících stránek mojí stránku "Záchranný program" :-)
 +
 
 +
== připomínky učitelů ==
 +
*souhlas, dobré, především odkazy jsou funkční - někde jde o návod atd. takže text je prakticky využitelný
 +
*doplnila bych na konci nadpis management druhové ochrany nebo něco takového
 +
*možná mohly být odkazy v textu formou referencí
 +
--[[Uživatel:JaDlo|JaDlo]] 13. 1. 2009, 15:06 (UTC)
 +
 
 +
== Posouzení kvality ==
 +
 
 +
Odborná kvalita: Recenzent David Vačkář - bez připomínek
 +
 
 +
Formální kvalita: Recenzent Jiří Dlouhý - bylo by vhodné přidat odkazy přímo do textu pomocí <nowiki><ref>..</ref></nowiki>

Aktuální verze z 16. 12. 2010, 16:14

Připomínky skupina D Heslo je vrámci možností pěkně zpracované. Nicméně zdroje bych rozšířil i o obecnější studie ( problémy týkající se vyhlášení ohrožených druhů, management atd.. ) , zde jsou použity pouze informace z právních předpisů. Také bych zmínil pouze okrajově jakým způsobem se může rostlina či živočich dostat na zmíněný seznam. Fotka je opravdu velmi velká a text činí méně estetickým:) Pokud je v textu vložená fotka měl by se zde objevit i popis co se na fotce nachází. V tomto případě zde není a tedy fotka ztrácí význam. O zdroji fotky nemluvě ( přeci jen je toto oficiální web, tedy by se neměl dostat do problémů s autorským právem ).


Připomínky skupiny C Musím poznamenat, že se jedná o dobře a logicky zpracované heslo,celá stránka je přehlená. Zdroj k obrázku je již uvedený a samotný obrázek v současné době již vylepšuje vzhled stránky. Jedinou chybičku (spíše překlep), kterou jsem našla, je u odkazu na vyhlášku č.395/1992 Sb. kde místo r.1992 napsáno 1002. Dále bych ještě do odkazů přidala odkaz na "Červené knihy"(heslo je také zpracovávané v rámci Enviwiki) a souvislost zvláště chráněných druhů s druhy uvedenými v červených knihách.

připomínky skupiny A Opravdu se těžko něco vytýká, velmi logicky a pečlivě zpracované heslo. Jen chybí odkaz na seznam zvláště chráněných druhů živočichů. Fotka by mohla být menší.

od Jany Š. Ahoj, dej si do souvisejících stránek mojí stránku "Záchranný program" :-)

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • souhlas, dobré, především odkazy jsou funkční - někde jde o návod atd. takže text je prakticky využitelný
  • doplnila bych na konci nadpis management druhové ochrany nebo něco takového
  • možná mohly být odkazy v textu formou referencí

--JaDlo 13. 1. 2009, 15:06 (UTC)

Posouzení kvality[editovat zdroj]

Odborná kvalita: Recenzent David Vačkář - bez připomínek

Formální kvalita: Recenzent Jiří Dlouhý - bylo by vhodné přidat odkazy přímo do textu pomocí <ref>..</ref>