Diskuse:Teorie ostrovní biogeografie: Porovnání verzí

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řádek 12: Řádek 12:
 
Skupina F(lp):
 
Skupina F(lp):
 
Dobře provedeý odkaz. Zde se těžko hledají chyby. Překlep - "Dochází tak e vzniku unikátních "
 
Dobře provedeý odkaz. Zde se těžko hledají chyby. Překlep - "Dochází tak e vzniku unikátních "
 +
 +
 +
'''Vyjádření autorky:''' Všechny připomínky jsem vzala v potaz a heslo upravila. Jen vhodný graf s českými popisky jsem bohužel nenašla.

Verze z 11. 1. 2009, 19:57

Připomínky Skupiny D Výběr tématu i zpracování je provedeno výborně, text je přehledně a logicky členěn do podkapitol. Na konci druhé podkapitoly bych považovala za vhodné přidat citaci species-area křivky. V českém textu by možná bylo vhodnější použít česky popsaný graf, nicméně chápu, že jej není snadné najít. V poslední podkapitole je možné vytvořit odkaz na heslo ekoton, které zpracovává skupina E.

Připomínky skupiny C: Podle mého názoru je téma velmi dobře zpracované. Nenapadá mě,co by se na něm mělo měnit. Možná jen dát aspoň do závorek český význam slov jako je extinkce nebo dispergovat.

připomínky skupiny A Text je přehledný, logicky členěn. Souhlasím s tím že by chtělo vysvětlit slova extinkce (zvlášť když je dále v textu používáné vymírání) a dispergovat a speciace, případně na ně udělat rovnou odkaz do enviwiki (hesla budou jistě později zpracována). V odstavci o užití v ochraně přírody bych nepsala o existenci suchozemských ostrovů - tu bych zmínila již v předchozím textu. Chválím že je text vztažen k ochraně přírody.


Skupina F(lp): Dobře provedeý odkaz. Zde se těžko hledají chyby. Překlep - "Dochází tak e vzniku unikátních "


Vyjádření autorky: Všechny připomínky jsem vzala v potaz a heslo upravila. Jen vhodný graf s českými popisky jsem bohužel nenašla.