Diskuse:Sulfurikace

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky skupiny D

Po několika přečteních stále není jasné co znamená Sulfurikace. Je zde sice mnoho jistě užitečných informací, nicméně nikde není popsaný jejich vztah s heslem. Heslo je tedy nevysvětleno a čtenář o Sulfurikaci nezjistí vůbec nic. Chtělo by to tedy dovysvětlit. Definovat. Nebo prostě jen propojit se zbytkem textu. A nebo přejmenovat na "koloběh síry" :). Odkazy které nic neobsahují jsou uvedené naprosto zbytečně. Chybí tedy i aktivní odkazy v textu na zdroje, externí odkazy atd atd. K samotným zdrojům : Jsou nepřehledné, doporučuji použít tlačítko - externí odkaz Titulek odkazu, a použít hvězdičku k vytvoření odsuvek. U zdrojů též oddělit literaturu od internetu.


Připomíky skupiny E (B) Souhlasím se skupinou D, opravdu stále nevím, co je to ta sulfurifikace. Další postřehy: Věta "Účastní se ho organismy, které rozkládají či naopak syntetizují různé sirné sloučeniny." mi připadá vytržená z kontextu, jakoby se na koloběhu síry podílely jen organismy, v textu dál se pak naštěstí dozvíme, že tomu tak není. Taky by před touto větou měla být mezera, stejně jako před větou


Připomínky skupiny B (Ji): Vzhledem ke změně tématu doporučuji přesunout text pod heslo Koloběh síry, které už v Enviwiki je, což ostatně navrhoval i pan inženýr Dlouhý. Úplně však nechápu samotný výběr hesla, když se nachází i na Wikipedii. Pravda, není tu příliš kvalitně zpracováno, ale tím spíš bych ho rozhodně nepoužila jako zdroj. Text je vcelku pěkně rozdělený do kapitol, jen bych trochu upravila obsah kapitoly Koloběh síry - nepřijde mi zcela zřejmý. Možná by bylo dobré doplnit text nějakým názorným schematem. Také bych doplnila do textu citace, zejména bych ji ocenila u věty "Odhaduje se, že množství síry ze spalování fosilních paliv je dnes dokonce vyšší než přirozený únik oxidu siřičitého z činných sopek a horkých minerálních pramenů." Nakonec bych ještě dodala nějaké odkazy. Určitě se jich pár najde.