Diskuse:Komunální odpad

Z Enviwiki
Verze z 14. 1. 2009, 12:36, kterou vytvořil JaDlo (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky skupiny A: Text je tvořen převážně citacemi a je tedy otázkou, jak k němu přistupovat. Mohu doporučit pouze zestručnit.

"Připomínky skupiny B: Jakub" Doporučuju uvést: Komunální odpad je odpad ze spotřeby, patří tedy do skupiny např. autovraky nebo pneumatiky, elektroodpad. Jinak je velmi těžké kritizovat něco, co se mi zdá v pořádku . . .

Připomínky skupiny F (V): Text je jasný a srozumitelný. Více bych však rozvedla skládkování nebo alespoň uvedla odkaz podobně jako u recyklace.Toto by bylo vhodné i pro ostatní využití odpadu, jako je např. spalování, propojit ho s heslem spalovna odpadu, které je uvedeno v enviwiky a kompostování propojit např. s bioplynovou stanicí, taktéž uvedenou v enviwiky.

Děkuji za připomínky skupiny F, do stránky jsem doplnila příslušné odkazy k heslům jak ve wikipedii tak v enviwikii. Pro skupinu B: Definici komunálního odpadu jsem již neměnila, neboť takto je uvedena i v zákoně o odpadech. Pro skupinu A: Text mi takto přijde výstižný a myslím, že by bylo škoda ho zestručňovat.

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • přehlednost, utříděnost považuji za hlavní přednost
  • jinak celkem dobře citováno, lépe ovšem systémem referencí
  • zbytečné opakování: zvyšuje se podíl recyklace a kompostování. Je preferováno využití odpadů před jejich odstraněním, s prioritou materiálového využití (recyklace)odpadů

--JaDlo 14. 1. 2009, 10:36 (UTC)