Diskuse:Hydromeliorační opatření

Z Enviwiki
Verze z 24. 3. 2009, 19:01, kterou vytvořil Pavla.Hajkova (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Skupina C[editovat zdroj]

Text je pouze opsaný z uvedeného zdroje. Chybí odkazy na Wikipedii a Enviwiki. Nejsou uvedena Témata a zařazení do Kategorie. Překlep na druhém řádku ve slově ŽIVOTNÍHO.Připomínky Skupiny E

Některé pasáže v textu ( např. Hydromeliorace je hraniční obor... či Způsoby odvodnění... ) jsou doslovně a bez jakékoliv citace opsány z uvedeného internetového zdroje. Citace je určitě potřeba doplnit, a to nejlépe formou odkazů přímo v textu. Zajímavé by také mohlo být doplnění textu o obrázek nějaké hydromeliorační stavby. Hodilo by se možná připojit ještě více rozšiřujících informací jako třeba, které druhy porostů se používají při biologickém odvodnění, jakými způsoby se upravuje půda, jak mohou vypadat protierozní stavby,...Do textu by se daly vložit i rychlé odkazy na jiné stránky v Enviwiki.


připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • upravit text po jazykové stránce
  • plagiátorství!!! - kopírování zdrojů
  • chybí propojení na wiki či enviwiki

--PachmanovaL 14. 1. 2009, 11:05 (UTC)

  • heslo nepřijatelné

--JaDlo 14. 1. 2009, 13:11 (UTC)


pomocná ruka[editovat zdroj]

Heslo celkově nevyznívá špatně, ale musíte značně upravit:

  • doplnit citace zdrojů do textu tak, jak jsou používané
  • upravit text tak, aby nebyl pohou citovanou kopií zdrojových materiálů
  • zařadit více do kontextu s Ochranou ŽP a propojit s jinými hesly v enviwiki či wiki

--PachmanovaL 16. 1. 2009, 09:56 (UTC)


Oprava hesla[editovat zdroj]

Heslo jsem upravila, prosím o jeho kontrolu.

Bohužel, ta citace zdrojů je stále velmi nevalné úrovně. Zajímalo by mě, proč v závěru citujete 4 odkazy na kvalitní literaturu, ale článek je prakticky pouze "výcuc" jednoho jediného el. zdroje. Pokuste se zapojit i ostatní zdroje, když už k nim máte přístup. Další dvě citace zdrojů jsou naprosto nepřijatelné. Slovník rozhodně jako zdroj neuvádějte a tu pochybnou citaci encyklopedie alespoň převeďte do formy aktivního odkazu, aby se po prokliknutí čtenáři zobrazila hlavní stránka encyklopedie a nezapomeňte ji řádně ocitovat (uvést copyright, autora nebo správce atd., správnou formu citace el. zdrojů naleznete na stránkách enviwiki resp. wikipedie). Pokud toto uvedete do pořádku, vaše heslo již bude uznáno.

--PachmanovaL 5. 3. 2009, 11:13 (UTC)


Citovanou literaturu v závěru namám k dispozici. Část Literatura jsem pochopila tak, že čtenáři můžu dát k dispozici další literaturu, která se k tomuto tématu vztahuje a pokud bude mít čtenář zájem o více informací, může si je v dané literatuře nastudovat.