Diskuse:Hlavní strana

Z Enviwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bylo by potřeba udělat odkazy na jednotlivé definice nástrojů USV ze Slovníku USV

--Jiří Dlouhý 14:35, 11. 2. 2008 (CET)


Kategorie "přednášky" by měla být aktualizována a v budoucnu převedena na webové stránky společné nabídky pražských VŠ k environmentálnímu vzdělávání.

--Czpzahradnik 09:40, 12. 2. 2008 (CET)

Místo pro Rady[editovat zdroj]

Nějak mi tu chybí centrální místo typu Ptáte se. My jsme na Wikiverzitě vytvořili opravdu jedno centrální diskusní místo a funguje to.--Juan de Vojíkov 26. 2. 2011, 15:06 (CET)

Dobrý nápad, díky, popřemýšlím, udělám.--Jiří Dlouhý 26. 2. 2011, 17:49 (CET)


Zdrojový kód v RCapcha
[editovat zdroj]

Dobrý den, ve special:userlogin/register vám nad capchou vysakuje zdrojový kód: <recaptcha-edit> --Juan de Vojíkov 26. 2. 2011, 15:06 (CET)

Hm, celá ta captcha je docela nějaká divná, budu tam asi muset nainstalovat jinou, díky za upozornění--Jiří Dlouhý 26. 2. 2011, 17:50 (CET)


Shortcuts iw[editovat zdroj]

Dobrý den, bylo by možné zprovoznit shortcuts iw do projektů WMF?--Juan de Vojíkov 26. 2. 2011, 15:33 (CET)

Teď tedy úplně nevím, co je tím myšleno - v enviwiki fungují linky [[wikipedia:cs:jméno_stránky_ve_Wikipedii]] - prosím o navedení, rád zprovozním.--Jiří Dlouhý 26. 2. 2011, 18:19 (CET)
Kouknutím na uživatelskou stránku jsem vše pochopil a zprovozním--Jirka Dl 26. 2. 2011, 18:49 (CET)
Tak tohle už by mělo fungovat, na rozdíl od původního m:help:interwiki linking však odkazují shortcuts defaultně do českých verzí. Děláno ručním zásahem do databáze, tak jen doufám, že se to někde nepokazí. --Jirka Dl 26. 2. 2011, 23:13 (CET)
Ano, já to tak také dělám. Co se týče Commons, tam jsem vymyslel shortcut c. Jinak já jsem lama, tak na tyhlety operace používám cPanel.--Juan de Vojníkov 28. 2. 2011, 22:29 (CET)

Psaní nápověd[editovat zdroj]

Koukám, že i zde nejsou dopsány všechny nápovědy. Ani na své wiki je nemám dopsány. Chápu, že každý projekt je jiný, přesto se zeptám, dali by se vytvořit nějaké základní nápovědy, které by se dali použít napříč projekty? Co myslíte?--Juan de Vojíkov 26. 2. 2011, 23:06 (CET)

To se mi líbí,asi nějakou meta wiki - ono ty technické návody se dají většinou převzít z cs:WP, akorát člověk potřebuje vyměnit slovo Wikipedie za jméno příslušné wiki či vynechat. Rád na tom budu(budeme) spolupracovat--Jirka Dl 27. 2. 2011, 08:56 (CET)

Ano, tak otázka je, jestli nějak společným úsilím dodělat nápovědy na cs.wp, protože ani tam není vše a teď jsou psány spíše pro Monobook a některé nové Wiki už používají různé vylepšené možnosti editace. Tady je třeba ten Rich Editor. A nebo zřídit projekt, kde by se speciálně vytvořili základní typy nápověd pro MediaWiki, které by se pak drobně aktualizovali podle verzí softwaru a všechny české projekty by je mohli přebírat.

Cs.wp má asi tu výhodu, že je tam přirozená síla místních editorů a i oni se dají vhodně zapojit do práce. A nejsou to jen nápovědy, z Wikipedie se dají přebírat i další užitečné stránky z ns wikipedie, třeba jako Wikipedie:Typografická pravidla. Co se týče nevýhod tak mě nic nenapadá.--Juan de Vojníkov 28. 2. 2011, 23:04 (CET)

Já po určité snaze dělat vlastní nápovědy jsem došel k tomuto řešení - že v podstatě jen napíšu - koukněte se na tu a tu stránku ve Wikipedii - ale určitě tam mnoho stránek chybí--Jirka Dl 11. 3. 2011, 15:22 (CET)

Společenství českých MediaWiki projektů[editovat zdroj]

Vůbec mě napadá, že by se mohla udělat nějaká unie českých projektů používajících MediaWiki, nebo alespoň stránky, jako rozcestník. Samozřejmě ne všech, jen těch, kde je silnější komunita a něco se tam děje. To třeba na mé wikiškole není:-)

Jedna věc je třeba nápověda. Proč by si to každej měl psát od píky, když se to může třeba vytvořit na Wikipedii a pak převzít s úpravami podle jednotlivých projektů. Řekl bych, že psaní nápověd je zvláště palčivé u projektů, které na to nemají peníze.

Já znám třeba lidi z WikiSkript. Ti mají zásadní problém, že jim chybí lidé z hlubším IT vzděláním, které by se jim o ty wiki mohly starat. Ač má fakulta své ajťáky, tak je to problém. Asi by spíš potřebovali "ajťáky" v dobrovolnické sféře. A to upozorňuji, že ti schází i Wikipedii.

No, takových otázek může být ke společnému řešení asi víc. Ale nevím, jak by se k tomu stavěli "institucionální wiki" jako jste vy nebo WikiSkripta.--Juan de Vojníkov 28. 2. 2011, 23:04 (CET)

My jsme určitě pro, vše děláme tak spíš víc či méně na hraně našich schopností a časových možností. A IT schopnosti - vše je založeno jen na tom, co si sám přečtu. Sice jsem absolvent FEL, ale když já tam byl, tak jsme programovali na děrnou pásku a velký pokrok byl, když jsem mohl programovat na děrné štítky. Jedině mi občas pomůže synek, ten je ale hard Linuxář a věnuje se hodně Openstreetmap a tak mi maximálně něco občas zprovozní na Linuxu.
Radostnou zprávou pro Enviwiki je, že jsme jako oddělení získali velký projekt na příští 3 roky - viz http://www.czp.cuni.cz a v něm jsou i nějaké peníze na Enviwiki. Příprava toho projektu je také důvodem mých opožděných odpovědí.--Jirka Dl 11. 3. 2011, 15:31 (CET)

Žádost o přejmenování[editovat zdroj]

Až budete mít čas, může te mě přejmenovat na Juan de Vojníkov. Díky!--Juan de Vojíkov 27. 2. 2011, 10:23 (CET)

Hotovo --Jirka Dl 27. 2. 2011, 14:57 (CET)

Jo díky, to je zajímavé, že jsem tu chybu zopakoval v několika přihlášeních a vůbec jsem si toho nevšiml.--Juan de Vojníkov 28. 2. 2011, 22:28 (CET)

Environmentální výchova[editovat zdroj]

Chronická obstrukční plicní nemoc = vzniká z dlouhodobého znečištěného prostředí. Důvody jsou různé zplodiny z továren či znečištění z aut.