Diskuse:Úmluva o dálkovém znečišťování ovzduší přesahujícím hranice států

Z Enviwiki
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Skupina C[editovat zdroj]

V tomto případě je velmi těžké kritizovat něco, co podle mého názoru splňuje veškeré požadavky na výstižnost, přehlednost a kvalitu textu. Možná bych jen ještě doplnila, že úmluva umožňuje zjišťovat dálkový přenos a omezovat tak vypouštění emisí určitých znečiťujících látek prostřednictvím již zmíněných protokolů. Úmluva tedy umožnila jednotlivým státům přístup k informacím a monitoringu znečištění ovzduší ostatních státu, umožnila najít tedy původce znečištění v mezinárodním měřítku a poskytla možnosti, jak toto znečištění omezovat. Dále bych napsala něco více o vstahu ČR k úmluvě, neboť myslím, že ČR není signatářem všech protokolů.


Poznámky pedagogů[editovat zdroj]

Dovolil jsem si přidat propojení s dalšími stránkami.

--Jiří Dlouhý 2. 12. 2008, 17:15 (UTC)


Skupina F[editovat zdroj]

Heslo je zpracované, dle mého názoru, pečlivě a srozumitelně. I po strukturní stránce mi přijde v pořádku. Snad jen v kapitole Organizační struktura CLRTAP jde autor trochu moc do deteilů. Tyto informace by si spíše čtenář měl najít v některém z odkazů. A ještě by asi nebylo od věci, doplnit tam nějaké konkrétní informace vztahující se k ČR. ( Např.: Kdy ČR ratifikovala tuto úmluvu atd.)


Skupina E (B)[editovat zdroj]

Skutečně je těžké něco vytknout, text je v logickém sledu, možná chybí trochu více info (jen třeba v odkazech) o přenášených látkách, odkud jsou (z jakých zdrojů apod.), třeba nějaká stručná obecná charakteristika, aby si to uživatel dokázal představit (třeba rozdíl v době setrvání v atmosféře látek, které dokáží překonat hranice kontinentů a těmi, které to "neumí" :). Nevím ale, nerozšířilo by se tím dané heslo příliš...? V každém případě souhlasím, že chybí zmínka o ČR, ale zároveň nesouhlasím, že je kapitola Organizační struktura CLRTAP příliš detailní, naopak dává možnost lépe si představit, jak široké spektrum činností je v CLRTAP obsaženo.

komentář[editovat zdroj]

možná by stálo za to zmínit, jaký právní status a jakou účinnost mají zmíněné protokoly (alespoň rámcově)

Jana Dlouhá

připomínky učitelů[editovat zdroj]

  • po strukturní stránce je článek pěkně zpracován
  • v odstavci o začlenění ČR chybí informace o orgánech, které za ČR úmluvu podepsaly, které jsou zodpovědné za její plnění a dozor
  • zaslouží si také četnější propojení na stránky wikipedie či na neexistující stránky enviwiki, např. pojem acidifikace

Lenka Pachmanová