Alternativní využití věcí

Z Enviwiki
Verze z 27. 7. 2018, 17:35, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „'''Alternativní využití věcí''' je proces, ve kterém se objekt s určitým účelem použití transformuje či přeskupí na objekt s alternativní h…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Alternativní využití věcí je proces, ve kterém se objekt s určitým účelem použití transformuje či přeskupí na objekt s alternativní hodnotou použití.

Popis

Alternativní využití je stejně staré jako lidská civilizace, přičemž mnoho současných učitelů zkoumá tak, že různé společnosti znovu přizpůsobují artefakty starších kultur novým a tvůrčím způsobem. [1] V nedávné době se repurposing slaví nadšenými lidmi z 21. století a uměleckoprůmyslovými organizacemi, jako jsou instruktáže a další kulturní komunity tvůrců, jako prostředek kreativní reakce na ekologickou a hospodářskou krizi 21. století. Nedávné stipendium se pokusilo spojit tyto aktivity s americkým levicovým a pravicovým libertarismem. [2] [3]

Opětovné použití je nástroj, který se znovu přemístí do jiného nástroje, obvykle za účelem, který nezamýšlí původní výrobce nástrojů. Obvykle se repurpování provádí pomocí položek, které se obvykle považují za nevyžádané, odpadky nebo zastaralé. Dobrým příkladem by to byl pozemský styl domu, který používá pneumatiky jako izolační stěny a lahve jako skleněné stěny. Opakované použití není omezeno na opakované použití pro stejný účel. Příklady opětovného použití zahrnují použití pneumatik jako blatníků lodí a ocelových bubnů nebo plastových bubnů jako krmných žlabů a / nebo kompostovacích košů. Spalovací popelník spalovacího zařízení a elektrárny se značně používá jako přísada do betonu, což zvyšuje pevnost. Tento typ opětovného použití může někdy využívat položky, které již nejsou použitelné pro své původní účely, například s použitím opotřebovaných oděvů jako hadrů [4].

Ne všechna přestavba je nezbytně šetrná k životnímu prostředí, např. Myšlenku přeměny starších pracovních vozíků na podniky v dětství, kdy jejich špatná spotřeba pohonných hmot může negativně ovlivnit dlouhodobé výhody, neboť větší výdaje na pohonné hmoty a další výpary na oblohu může být ekologicky nepřátelské, v němž mohou být doporučující alternativní způsoby přestavování vozidel pro přeměnu elektrických vozidel, ačkoli jejich náklady mohou být zanedbatelné předem.